Sık Sorulan Sorular

Bu sayfamızda müşterilerimizin ve klima/kombi sahiplerinin ihtiyaç duyacağı, merak ettiği soruları ve cevapları listeledik. Bu sayede zaman kaybetmeden bilgi edinebilirsiniz.

İstanbul Kombi Servisi firması olan Efe Kombi olarak sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sorularınıza cevap bulmak için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızın yanı sıra 7/24 müşteri hattımızı arayabilir, Whatsapp veya e-posta aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Efe Kombi: İstanbul Kombi ve Klima Servisi olarak onlarca büyük referansa ve yüzlerce mutlu müşteriye sahibiz. Klima ve kombinizin bakımını, tamirini gelişen teknolojiye uygun aletlerimiz ve sertifikalı uzman kadromuz ile yaparak yaşadığınız ortamın konforlu olmasını hedefliyoruz.

Efe Kombi: İstanbul Klima ve Kombi Servisi olarak petek temizliği hizmeti veriyoruz. Üstelik bütçe dostu, ekonomik fiyatlar ile %100 müşteri memnuniyeti garantisi sunuyoruz.

İstanbul Kombi Bakımı işlemi genel amaçla kullanılan kombiler için her yıl en az bir kez yaptırılmalıdır.

Klimanızın ömrünün uzun olması, sağlıklı bir şekilde çalışması ve arızalanmaması için klimanıza düzenli aralıklarla bakım yaptırmalısınız. Evlerde genel amaçlarla kullanılan  klimalara genelde yılda 2 kez istanbul klima bakımı yaptırılmalıdır. Ofis vb. iş yerlerinde kullanılan klimalara ise, kullanım sıklığına bağlı olarak yılda 2 veya 3 defa bakım yaptırılmadır.

İstanbul kombi teknik servis hizmeti veren firmalar, kombilerinizin bakımını yapan, kombinizdeki sorunları teknolojik imkanları kullanarak çözen firmalardır. Özellikle yeni bir kombi kullanmaya başlayacağınız zaman, kombinizin montaj işleminin profesyonel bir şekilde yapılması için uzman kadroya sahip bir kombi teknik servisine başvurmanız gerekecek. Fakat sadece bu kadarla sınırlı değil. Kombinizin sağlıklı bir şekilde çalışması için 6-12 ay gibi belirli aralıklarla kombinizin bakımını yaptırmanız şart. Kombinizin bakımını ve petek temizliğini yaptırabilmeniz için istanbul kombi bakımı firması ile iletişime geçmeniz ve hizmet almanız gerekecek.

Klima teknik servis hizmeti veren firmalar, klimalarınızın bakımını, petek temizliğini yapan, klimanızdaki sorunları çözerek evinizin veya iş yerinizin ortam sıcaklığının dengelenmesini sağlayan firmalardır. Özellikle yeni bir klima kullanmaya başlayacağınız zaman, istanbul klima montaj hizmeti için bir klima teknik servisine ihtiyacınız olacak. Ancak sadece montaj işlemi yeterli olmayacak. Klimanızın sağlıklı bir şekilde çalışması ve arızalanmaması için her yıl en az bir kez klimanızın petek temizliğini ve detaylı bakımını yaptırmanız gerekecek. Klima bakımını yaptırmanız için istanbul klima bakımı firmaları ile irtibata geçmeniz gerekecek.

Kombi, evinizin veya iş yerinizin ortam sıcaklığının kontrolünü sağlar. Sadece kullandığınız düzeyde ödersiniz. Kombi hem ısıtma hem de sıcak su temini için kullanılır. Montaj işlemi duvara yapılacağından dolayı fazla yer işgal etmez.

Bir teknoloji harikası olan klimanın birçok avantajı vardır. Diğer tüm avantajları yanı sıra en önemlisi klimanız ile ısı dengesi sağladığınız evinizde veya iş yerinizde konforlu şekilde zaman geçireceksiniz; yaşam standartlarınız daha da yükselecek. Klima kullanmanız, özellikle yaz aylarında aşırı sıcak ve terleme sorununa ciddi bir çözüm olacak. Soluduğunuz hava daha kaliteli olacak, dolayısıyla havaya bağlı doğabilecek sağlık sorunlarıyla karşılaşma olasılığınızı en aza indirgemiş olacaksınız.

Kombilerin teknik özellikleri ekseriyetle ciddi bir değişkenlik göstermiyor diyebilirdik. Fakat son dönemdeki teknolojik ilerlemeler ile, full alev modülasyonu, yoğuşma teknolojisi, ön karışım teknolojisi (yanma havası ayarı yapabilmesi), arıza uyarı özelliği, oda termostatı ile kullanım, aşırı soğuk ortamlarda donmaya karşı koruma, pompa sıkışma sorununa engel olma gibi özelliklerin eklenmesiyle kombiler, bu teknik özelliklerine göre birbirlerinden ayrılmaktadır.

Klimalar ilk piyasaya çıktığından beri birçok farklı özelliğe sahiptiler. Hızla gelişen teknolojiyle klimalar arasında daha geniş farklar oluştu. Inverter Klima, Split Klima, A Sınıfı Klima gibi her ihtiyaca uygun olması amacıyla üretilen klimalar sebebiyle klimalar arasındaki farklılıklar gitgide arttı. Basit bir örnek göstermek gerekirse, normal klima ve inverter klima arasındaki temel farkları birkaç maddeyle anlatabiliriz. Normal klimalar ilk açıldığında oda sıcaklığını tespit edebilmek ve hedef sıcaklığa ulaşabilmek için fazla güç tüketir; ancak inverter klimalar, oda sıcaklığına daha çabuk ulaşabilir ve dolayısıyla daha az enerji ve daha konforlu bir hava sunar.

Çalışma Arkadaşlarımız, Ekibimiz - Efe Kombi

Müşteri Hizmetlerimizi Arayabilirsiniz

Sık Sorulan Sorular sayfamızda cevabını bulamadığınız ya da sormak istediğiniz bir soru varsa, müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz. Destek birimimiz 7/24 sizler için hizmet vermeye devam ediyor.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN