Blog Single

04 Haz

İstanbul Şofben Firması: Termosifon ve Şofben Teknik Servis

İstanbul Şofben Firması: Efe Kombi - İstanbul Şofben Servisi

İstanbul Şofben Firması: Termosifon ve Şofben Teknik Servis

Elektrikli, LPG’li ya da doğalgazlı anında sıcak su elde etmek isteyen birçok kullanıcı evinde, iş yerinde ya da ofisinde şofben tercih etmeye devam ediyor. Zaman içerisinde yakıt çeşitleri ve teknoloji değişse de birçok kullanıcı hem uygun fiyatlı olması hem de hızlı bir şekilde sıcak su sağlaması nedeniyle tercihini şofbenden yana kullanıyor.

İstanbul Şofben Firması: Şofbenler Hakkında

Anadolu’nun birçok bölgesinde aileler tarafından kullanılmaya devam eden şofbenler İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerde de hem geniş ailelerin kullandığı büyük evler hem de stüdyo, 1 + 1 gibi modern yaşama ayak uyduran yapılarda tercih edilmeye devam edilmektedir. İstanbul şofben firması olarak Efe Kombi uzun yıllardır şofben bakım ve tamir hizmeti ihtiyaçlarına uzman teknisyenleri ile yanıt vermektedir.
ŞOFBEN SERVİSİ HİZMETİ ALMAK İÇİN BİZE ULAŞIN:
BİZİ ARAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
WHATSAPP’TAN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Şofben Çeşitleri – İstanbul Şofben Firması

Şofbenler iki ayrı sınıfa ayrılır. Bunlardan biri daha yeni bir teknolojiyi kullanan hermetik şofbenler diğer ise bacalı şofbenlerdir. Sizin için hangi şofbenin daha uygun olduğuna karar vermekte zorlanıyorsanız aşağıdaki bilgilere göz atabilir ve İstanbul şofben firması Efe Kombi ile iletişime geçip deneyimli ve uzman teknisyenlerimizden yardım alabilirsiniz.

Hermetik Şofbenler

Hermetik şofbenler daha güvenli ve ekonomik olduğu için bacalı şofbenlere oranla bir adım önde görünmektedir. Kendi bacası bulunan bu tip cihazlar doğrudan dış hava ile bağlıdır ve yanma işleminde de dış havayı kullanır. Bu cihazlar kontrol sistemi devrede olduğundan çalıştırdıktan 10-15 saniye sonra sıcak su akmaya başlar.
Hermetik şofbenler sanıldığı gibi sadece doğalgaz ile çalışmazlar. Arzu etmeniz halinde bu tür şofbenleri LPG ile çalıştırma şansınız da mümkündür.
Baca probleminin yaşandığı alanlar için en ideal çözümlerden biri olarak gösterilmektedir.

Bacalı Şofbenler

Hermetik şofbenlere nazaran daha riskli olduğu için günümüzde bacalı şofben kullanımı her geçen gün azalmaktadır. Bu sınıfta yer alan şofbenler ısıyı sağlamak için ortamdaki havadan faydalanır. Bu sebeple monte edildiği banyonun büyük olması ve sürekli hava alması önemlidir.
Bu tarz şofbenlerin bir diğer dezavantajı ise baca temizliğinin aksatılmadan düzenli olarak yapılmasını gerektirmesidir. Baca temizliğinin ihmal edilmesi durumunda herhangi bir olası tıkanma atık gazın yeniden ortama dönmesine neden olacak ve kullanıcının sağlığını ciddi oranda tehlikeye atacaktır.

Şofben Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu cihazlarla sıcak su elde eden kişiler her zaman için şofben zehirlenmelerine karşı tedbirli olmaları gerekir. Özellikle bacalı şofben kullananların ortamdaki oksijen oranının düşüp karbon monoksit oranının yükselmemesi için ortama sürekli temiz hava girişini sağlamaları gerekmektedir.
Yaz ya da kış fark etmez, havalandırma menfezleri sürekli açık tutulmalıdır.

Şofben Kullanımı ve Güvenlik

Şofbenin kullanıldığı alanının yeterli büyüklükte olduğundan emin olunmalıdır. Eğer banyo yeterli büyüklükte değilse farklı alternatifler değerlendirilmelidir.
Şofbende gaz kaçağı olduğundan şüphelenildiğinde hiç vakit kaybetmeden yakıt ile şofben ilişkisi kesilmeli. Gaz vanası kapatılıp ortam havalandırılmalıdır. Bu tür durumlarda İstanbul şofben teknik servis hızla aranmalı ve uzman bir destek alınılmalıdır.
Kullanılan sigortaların şofbene uygun akım aralığında olması ve kabloların da uygun ve güvenli kalınlıkta olmasına azami derece dikkat edilmesi önemlidir.
Güvenliğiniz için kaçak akım rölesi kullanılması önemlidir.

Şofben Bakımı Neden Gereklidir? – İstanbul Şofben Firması

Şofben bakımı güvenliğiniz için yılda en az bir kere yaptırılmalıdır. İstanbul şofben firması tarafından yapılan bakım esnasında şofbenin detaylı temizliği gerçekleştirilir, mevcut ve olası arızalar tespit edilir, onarılır ve ayarlar yapıldıktan sonra son kontroller gerçekleştirilir.
Şofbene yılda en az bir kere bakım yaptırmanız enerji tasarrufu sağlamanızı, sıcak su sorunlarıyla karşılaşmamanızı, cihazınızı uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanabilmenizi ve ilerde çıkabilecek arıza durumlarında büyük masraflarla karşı karşıya kalmamanızı sağlar.

Şofben Bakımı Aşamaları

Şofben bakımı esnasında gaz ve yanma devresinde yer alan contaların sızdırmazlıkları ve genel durumu kontrolden geçirilir.
Şofbeninizden maksimum verimi alabilmeniz için parçaların temizliği gerçekleştirilir.
Bu aşamanın ardından sıra ateşleme ve iyonizasyon elektrodunun kontrollerine gelir. Herhangi bir problem görüldüğünde hızla müdahale edilir.
Yakıtın hava ile uygun oranda karıştırılmasından sorumlu olan Brülörün stabilizasyonuna bakılır.
Gaz valfi ve fanın kontrolleri gerçekleştirir ardından atık ve hava gaz borularının temizlik durumu ve herhangi bir tıkanıklık olup olmadığı gözden geçirilir. Bir tıkanıklık mevcutsa gerekli olan temizlik gerçekleştirilir.
Şofbenin ne kadar sağlıklı ve verimli çalıştığı test edilir ve kullanıcı bilgilendirilir.
Bakımınızın tamamen sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için en güvenilir İstanbul şofben teknik servis firması olan Efe Kombi ile iletişime geçebilirsiniz.

Şofben Satın Almak İstiyorum

Şofben satın alırken Demirdöküm, Baymak, Arçelik gibi kalitesini dünya çapında kanıtlamış markaları tercih etmenizi öneririz. Online olarak şofbenleri incelemek ve satın almak isterseniz, şu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz -> https://www.baymak.com.tr/urunler/su-isiticilari/elektrikli-ani-su-isiticilari

Sık Karşılaşılan Şofben Arızaları

Şofbeninizle ilgili her türlü sorununuzda en çok tercih edilen İstanbul şofben firması olarak yanınızdayız. Sık rastlanılan bazı şofben arızaları hakkında sizi bilgilendirmek isteriz.

Elektrikli Şofben Çalışmıyor

Şofbenin hiç çalışmaması problemi genellikle cihaza gerekli voltaj değerlerinde enerjinin ulaşmamasından kaynaklanmaktadır. Suların az akması ve gerekli su basıncının sağlanamaması da şofbenin çalışmamasına neden olabilmektedir.

Şofben Suyu Isıtmıyor

Şofbenin çalışmasına rağmen su ısınmıyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Kademe anahtarında oluşan bir arıza, termostatın bozulması, basınç şalterinde gerçekleşebilecek bir hata bu sorunla karşı karşıya kalınmasına neden olabilmektedir.

Şofben Sigorta Attırıyor

Şofben kullanıcılarının en çok şikayetçi olduğu konulardan biri kullanım esnasında sigortayı attırmasıdır. Rezistansta ya da kablolarda yaşanan herhangi bir kısa devre sigortayı attırıyor olabilir. Bu gibi bir durumla karşı karşıya kaldığınızda İstanbul Şofben Servisi ile iletişime geçmeniz en sağlıklı çözüm yolu olacaktır.

Isıtıcı Olarak Şofben mi Kombi mi Kullanmalıyım?

Bu soru uzun süredir tartışılan, net bir cevabı bulunmayan bir sorudur. Kombinin ve şofbenin, ısıtma konusunda kendine has avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu makalemizde şofbenler hakkında bilgi edindiniz. Kombiler hakkında bilgi edinmek için şu yazımızı inceleyebilirsiniz -> https://efekombi.net/istanbul-kombi-firmasi

Sık Sorulan Sorular

Şofben bakım ve tamir hizmeti ile ilgili sık sorulan birkaç soruyu yanıtladık. Farklı bir sorunla karşı karşıyaysanız ya da aklınıza aşağıdaki sorulardan farklı bir soru geldiyse İstanbul şofben firması olan Efe Kombi’nin uzman teknisyenleri sadece bir telefon uzağınızda. Bize ulaşarak aklınızdaki soruları her zaman yöneltebilirsiniz.

Şofbenlerde Rezistans Temizliği Neden Yapılır?

Şebeke suyunda bulunan kireç zamanla rezistansınıza ya da eşanjöre zarar verebilir. Bu durumda şofbenden istediğiniz verimi alamayacağınız gibi bir süre sonra şofbenin arızalanması durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Şofben Montajını Ben Yapabilir miyim?

Şofben montajının uzman teknisyenler tarafından yapılması hem sizin hem de cihazının sağlığı için son derece önemlidir.

Şofben Tamiri Hizmetinde Neden Size Güvenmeliyim?

İstanbul şofben firması olarak uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Uzman teknisyenlerimizin titizlikle yürüttükleri bakım ve onarım hizmetleri sayesinde İstanbul’un en çok tercih edilen teknik servisleri arasında yer almaktayız. Sizin güvenliğinizi önemsiyor ve müşteri memnuniyetini ön plan tutuyoruz.

İstanbul Şofben Firması Olarak Garanti Vaat Ediyor musunuz?

Sunduğumuz hizmetler garantilidir. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

BİZ SİZİ ARAYALIM

Ekibimizin sizi aramasını istiyorsanız aşağıdaki kutucuğa isminizi, soyisminizi ve telefon numaranızı giriniz.

Related Posts

Leave A Comment

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN