Blog Single

31 May

İstanbul Kombi Firması: Garantili Kombi Hizmeti – Efe Kombi

İstanbul Kombi Firması: Efe Kombi - İstanbul Kombi Servisi

İstanbul Kombi Firması: Garantili Kombi Hizmeti – Efe Kombi

İstanbul kombi firması Efe Kombi Teknik Servisi olarak bu makalemizde, modern bir ısınma ürünü kombi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Kombi, İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere büyükşehirlerde artık vazgeçilmez bir ürün olarak görülmektedir. İstanbul kombi firması ihtiyaçlarınızda Efe Kombi deneyimli kadrosu, müşteri odaklı, güvenilir ve garantili hizmet anlayışıyla her zaman yanınızda olmaktadır. Bu makalede kombi çeşitlerinden, kombilerin gündelik hayat ve iş hayatındaki yerinden ve kombilerde sık karşılaşılan arızalardan bahsedeceğiz.

Kombilerin Hayatımızdaki Yeri – İstanbul Kombi Firması

Kombi yaşamımıza kattığı değerlerin yanı sıra evin değerini arttıran bir demirbaş olarak da sayılmaktadır. Ev arayan kişiler için kombi önemli bir kriter haline gelmiştir.
Kombi en güvenli ısınma ürünleri arasında yer almaktadır. Bu özelliği nedeniyle aileler tarafından soba gibi eski tip ısıtma ürünlerinden daha çok rağbet görmektedir. Ayrıca küçük boyutlu olması da günümüzdeki modern evlerin yapısına daha uyumlu olmasını sağlamaktadır.
Kombi teknolojisi soba ve kat kaloriferlerinde yaşanan depolama problemini ortadan kaldırmıştır. Gaz yaktığı için herhangi bir depolama sorununa yol açmaz.
Diğer ısınma çeşitleri birçok meşakkati de beraberinde getirir oysa kombiler küçük bir çocuğun dahi kolayca açıp kapayabileceği kullanımı kolay ürünlerdir.

İstanbul Kombi Fiyatları ve Çeşitleri

Çalışma prensiplerine, kullandıkları teknoloji ve ateşleme çeşitlerine göre kombiler çeşitli sınıflara ayrılır.
KOMBİ SERVİSİ HİZMETİ ALMAK İÇİN BİZE ULAŞIN:
BİZİ ARAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
WHATSAPP’TAN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Baca Bağlantılı Kombiler

Baca bağlantısı bulunan ve atık gazları bina bacası yardımıyla ortamdan uzaklaştıran kombilere verilen isimdir. Bu tip bir kombi tercih edilebilmesi için dairenin bulunduğu binanın standartlara uygun olması gerekir.

Hermatik Kombiler

Hermatik kombilerde hava akışı bir fan yardımıyla sağlanır. Doğal gazın yanması sonucunda ortaya çıkan su buharı atmosfere salınır. Bu sınıfta yer alan kombiler ısınma için ortamdaki havayı kullanmaz ve bu da bacalı kombilerle arasındaki en büyük farktır.

Yoğuşmalı Kombiler

Yoğuşmalı kombiler diğer sınıflara göre daha yüksek bir teknolojiye sahiptir ve yüzde 17’ye kadar daha verimlidir. Bu tip kombiler atık gaz ısısını dışarıya salmadan önce bir kez daha değerlendirir ve böylece tasarruf sağlar.

İstanbul Kombi Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kombi bakımı her yıl periyodik olarak en az bir kere yaptırılmalıdır. Uzman teknisyenler tarafından yapılacak yıllık bakım doğalgaz faturasını direkt olarak etkileyeceği gibi ilerde karşılaşabileceğiniz birçok sorunun da önceden önüne geçilmesini sağlar. İstanbul’da ikamet edenler yılların verdiği deneyimle sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde kombi bakımını gerçekleştiren İstanbul kombi firması Efe Kombi’yi tercih ederek doğru bir tercih yapabilirler.

Kombi Bakımının Aşamaları – İstanbul Kombi Firması

İstanbul’da oturanlar kombi bakımlarını İstanbul kombi firması ya da İstanbul kombi teknik servis aracılığıyla kolayca yaptırabilirler. Eksiksiz bir kombi bakımı için ilk olarak kombinin su ısıtma ve petekleri ısıtma performansı değerlendirilir. Bu aşamanın ardından sıra su sızdırmazlık durumunun kontrolüne gelir.

Kombi Temizliği

Kullanım nedeniyle zamanla kombinin içerisinde tozlanma meydana gelmiş olabilir. Bakım esnasında kombinin tozlanma durumu gözden geçirilir ve ayrıntılı bir şekilde temizliği sağlanır.
Kombinizin ilerleyen zamanlarda bir sorun çıkarmaması için içerisinde yer alan bağlantı noktaları büyük bir titizlikle kontrolden geçirilir, bir sorun görülmesi halinde hemen müdahale edilir.
Kombinin hava akımında önemli bir rolü olan baca fanı kontrolden geçirilir, temizliği gerçekleştirilir ve maksimum performansla çalışması sağlanır.
Kombinin içerisinde yer alan mevcut su tahliye edilir. Genleşme tankında hava değerlerinin ölçümü yapılır ve ihtiyaç duyulması halinde hava basımı işlemi gerçekleştirilir.
Doğalgazın hava ile doğru oranda karıştırılmasını sağlayan brülörün bakımı gerçekleştirilir. Haznelerin temizliğine yanma haznesinin temizliğiyle devam edilir.

Kombi Montajı ve Çalışma Testleri

Ateşleme iyonizasyonu elektrotu, üç yollu vana ve fan sökülüp temizlenir ve yeniden yerlerine monte edilir. Gaz ayarı kontrolleri gerçekleştirildikten sonra cihazın genel durumu, bir arızası olup olmadığı ve ilerde sorun oluşturabilecek parçalar gözden geçirilir, olası bir sorun görülmesi durumunda kullanıcı konu hakkında bilgilendirilir. Bakımın son aşamasında filtre temizliği gerçekleştirilir ve bar seviyesi 1,5’a çıkana kadar su yeniden eklenip cihaz çalıştırılarak kontrol edilir.

Kombi Satın Almak İstiyorum

Kombi satın alırken marka tercihi yapmanız gerekecek. Bu konuda size naçizane önerimiz Demirdöküm, Baymak, Vaillant gibi kombi konusunda kalitesini kanıtlamış bir markanın cihazını almanızdır. Online olarak kombi fiyatlarını incelemek ve satın almak için Koçtaş’ın websitesini ziyaret edebilirsiniz -> https://www.koctas.com.tr/kombi/c/108012

Kombilerde Sık Karşılaşan Arızalar – İstanbul Kombi Firması

Kombilerde kullanıcı ya da tesisat hatasıyla nedeniyle gerçekleşen arızalarla karşılaşılabilmektedir. Güvenilir ve deneyimli bir İstanbul kombi firması olarak sık karşılaşılan sorunlarla ilgili sizi bilgilendirmek isteriz.

Su Basıncı Kaynaklı Sorunlar

Kombilerde en çok görülen sorunlardan biri tesisat su basıncının yetersiz olması nedeniyle oluşan problemlerdir. Tesisatınızdan kombinize ulaşan suyun basıncı ortalama 1.5 bar olmalıdır.
Ayrıca tesisat suyunun kirlenmesi ve cihaza yakın bir noktada filtre kullanılmaması sonucunda radyatörlerde ısınma sorunuyla karşı karşıya kalınabilmektedir.

Kullanıcı Hatalarından Kaynaklı Arızalar

Kombiler her ne kadar kullanım açısından oldukça kolay cihazlar olsa da bazı kullanıcı kaynaklı yanlış kombinin sağlıklı bir şekilde çalışmasını engelleyebiliyor. Gaz vanası kapalıyken kombiyi çalıştırmak ve mevsim> modlarının yanlış kullanılması cihazınızın arıza moduna geçmesine neden olabilir.

Dış Faktörlerden Kaynaklanan Sorunlar

Elektrik tesisatındaki voltaj dalgalanmaları, sık sık elektriğin kesilmesi kombinin hata vermesine neden olabilir. Bununla birlikte özellikle soğuk iklimli bölgelerde ve açık ortamlarda bulunan kombilerin donma riski bulunmaktadır. Bu durumun önüne geçilebilmesi için sistem don korumasının olabildiğince aktif kalması sağlanmalıdır.
Söz konusu kombi yoğuşmalı bir cihaz ise donma riskinin yanı sıra yoğuşma giderinin soğuktan olumsuz etkilenmemesi için gerekli önlemlerin alınması ve izolasyonunun gerçekleştirilmiş olması önemlidir. Bahsettiğimiz bu arızalar ve diğer sorunlarla ilgili haftanın her günü en güvenilir İstanbul kombi firması olan Efe Kombi’yi arayarak bilgi alabilir ve tamiratının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Klima mı Tercih Etmeliyim Kombi mi?

Her iki ürünün de kendine has avantajları, kullanım kolaylıkları ve dezavantajları mevcuttur. Bu yazımızda kombiler hakkında bilgi edindiniz. Klimalar hakkında bilgi edinmek için şu makalemizi inceleyebilirsiniz -> https://efekombi.net/istanbul-klima-firmasi

Sık Sorulan Sorular

İstanbul kombi teknik servis hizmeti hakkında merak edilen tüm soruları bize yöneltebilirsiniz, sık soruların bazı soruların yanıtlarını ise aşağıda bulabilirsiniz.

Kombi Petek Temizleme Neden Gerekli?

Kombi ve tesisatın kullanım ömrünü uzatabilmek, cihazdan maksimum ısınma performansını alabilmek ve yakıt tasarrufu sağlayabilmek için en az iki yılda bir kere kombi petek temizleme düzenli olarak yapılmalıdır.

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Kombinin periyodik bakımını yaptırmadığınız taktirde doğalgaz faturanız ciddi oranda artacak ve kombinizden alabileceğiniz verim oldukça düşecektir. Bakım yapılmayan bir kombinin kullanım ömrü de ciddi oranda kısalacaktır.

Kombi Tamiri İçin Neden Efe Kombi Servisine Güvenmeliyim?

Efe Kombi olarak yılların verdiği deneyimli siz değerli müşterilerimize İstanbul kombi teknik servis hizmeti sunmaktayız. Uzman teknisyenlerimiz kombi bakım ve servis ihtiyaçlarınızda %100 müşteri memnuniyeti anlayışıyla en ekonomik çözümleri sunmaktadır.

İstanbul Kombi Firması Olarak Servis Hizmetinizde Garanti Vaat Ediyor musunuz?

Teknik servis hizmetlerimizde garanti sunarak siz değerli müşterilerimizin kusursuz bir deneyim yaşamasını sağlıyoruz.

BİZ SİZİ ARAYALIM

Ekibimizin sizi aramasını istiyorsanız aşağıdaki kutucuğa isminizi, soyisminizi ve telefon numaranızı giriniz.

Related Posts

Leave A Comment

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN