Blog Single

01 Haz

İstanbul Klima Firması: Sertifikalı Kadromuzla Kusursuz Hizmet

İstanbul Klima Firması: Efe Kombi - Teknik Servis Yetkilisi Klimayı Tamir Ediyor

İstanbul Klima Firması: Sertifikalı Kadromuzla Kusursuz Hizmet

Geçmişte oldukça lüks olarak görülen klimalar artık modern yaşamın vazgeçilmez ürünlerinden biri haline gelmiştir. Günümüzde her evde, işyerinde ve ofiste bir klimaya rastlamak mümkündür. Özellikle bizim gibi dört mevsimi de yaşayan ülkelerde hem sıcağa hem de soğuğa karşı önemli bir kurtarıcı sayılmaktadır.

İstanbul Klima Firması: Efe Teknik Servis – Klima Bakımı Hakkında Bilgiler

Klima bakımının yaz ve kış girişlerinde yılda iki kez periyodik olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu bakımı en güvenilir ve en çok bilinen İstanbul klima firması olan Efe Kombi uzman teknisyenlerle klimanızın bakımı eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

İstanbul Klima Bakımı

Klima bakımı sadece temizlik işleminden oluşmadığından ötürü kullanıcı tarafından yapılması önerilmez. Hem cihazın hem de kendi sağlığınız için uzman İstanbul klima teknik servis firması olan Efe Kombi olarak size bu konuda hizmet vermekten memnuniyet duyarız.
Klima bakımı yüksek gerilim girişlerinin kontrolüyle başlar ve ardından hava filtresinin temizliği ile devam eder. Bu aşamanın ardından oda termostatı ayarları kontrol edilir ve doğru ayarlara getirilir.
KLİMA BAKIMI HİZMETİ ALMAK İÇİN BİZE ULAŞIN:
BİZİ ARAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
WHATSAPP’TAN İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Dere Kontrolleri ve Denetim

Klima çalışır durumdayken devrelerin akım kontrolleri yapılır. Ardından alçak ve yüksek basınç ölçümleri gerçekleştirilir. Bu işlem sonrasında sıra voltaj denetlemelerine gelir ve boru hattında herhangi bir kaçak ya da ezilme olup olmadığı kontrol edilir.
Boru hattındaki kaçak ve izolasyon denetimleri esnasında herhangi bir riskli durumla karşılaşırsa gerekli müdahale gerçekleştirilir.
Hava filtrelerinin denetim ve temizliğinin sonrasında sıra gaz ölçümüne gelir.
Bu işlemlerin sonrasında klima çeşitli modlarda çalıştırılarak denemesi yapılır ve en yüksek verimin alındığından emin olunur. Herhangi bir sorun riski bulunan bir parça bulunuyorsa konu hakkında kullanıcıya bilgi verilir ve gerekli önlemler alınır.
Bu periyodik bakımın İstanbul klima firması tarafından yaz girişi ve kış girişi olmak üzere yılda iki kere tekrarlanması hem kullanım performansını arttırmak hem de enerji tüketimini azaltmak için son derece önemlidir.
Bu bakımlar sayesinde ileride karşılaşılabilecek daha büyük ve tehlikeli arızaların da önüne geçilmiş olur.

Klimalarda Sık Karşılaşılan Sorunlar

Klimalarınızla ilgili herhangi bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda ve İstanbul klima firması ihtiyaçlarınızda güvenle Efe Kombi’yi arayıp bilgi alabilir ve en uygun şartlarla klimanızın onarımını yaptırtabilirsiniz. Çok sık karşılaşılan bazı klima arızaları hakkında size bilgi vermek isteriz.

Klima Çalışmıyor

Klimaların hiç çalışmaması çoğunlukla elektriğin cihazınıza ulaşmamasından kaynaklıdır. Elektronik kart grubunda karşılaşabileceğiniz bir sorun da klimanın hiç çalışmamasıyla sonuçlanır.
Yeteri kadar soğutmaması ya da ısıtamaması cihazınızın istenilen verimde çalışmamasının en büyük nedenlerinden biri bakımlarının aksatılmış olmasından kaynaklanabilir. Filtreler üzerinde biriken toz ve kirler, giriş ve çıkışlardaki çeşitli tıkanıklıklar klimanızın ısıtma ve soğutma performansını ciddi oranda etkiler.
Bu sorunun bir diğer nedeni de binanızın elektrik tesisatından kaynaklanan voltaj problemleri olabilir. Ayrıca sistemdeki gaz oranının doğru olması, kompresörün gaz basmaması dış ünitenin önünün kapanması, kompresörde yaşanabilecek herhangi bir sorun da ısıtma ve soğutma performansına etki eder.

Klima Su Damlatıyor

Birçok problem klimanızın su akıtmasına neden olabilmektedir. Klima gazının yeterli olmaması, drenaj hattında yaşanan bir tıkanıklık veya bu hatta yaşanan bir tıkanıklık bu sebeplerden sadece bazılarıdır.

Klima Çok Sesli Çalışıyor

Cihazınız rahatsız edici derecede çok ses çıkartıyorsa bu sorun fan motorundan ya da rulmandan kaynaklanıyor olabilir. Bununla birlikte dış ünite borularının birbirine değmeye başlaması, bağlantı vidalarında gevşemeler, ayak takozlarının görevini yerine getirememesi ve klimanın iç düzeneğinde parçaların aşırı derece aşınmış olması da cihazın gürültülü çalışmasına neden olacaktır.

Klima Sigorta Attırıyor

Cihazı çalıştırdığınızda dairenin ya da binanın sigortasını atmasına neden oluyorsa klimanın kondansatöründe, sinyalizasyon hattında ya da kablolarında bir problem oluşmuş olabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka İstanbul klima firması aranarak destek alınmalıdır.
Klimanızı kullanırken karşılaşabileceğiniz bu sorunlar ve diğer problemler için en çok bilinen ve en çok güvenilen İstanbul klima teknik firması olan Efe Kombi’ye ulaşarak sorununuzun en ekonomik ve en güvenli şekilde giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Klima Soğutmuyor veya Klima Isıtmıyor

Cihazınızın hem soğutma hem de ısıtma işlemini hiçbir sorun yaşamadan yerine getirmesi gereklidir. Klimanız sadece ısıtıyor ama soğutma yapamıyorsa ya da tam tersi bir durumla karşı karşıyaysanız bu sorunun belli başlı 4 sebebi bulunmaktadır.
İç ünite kartınızda bir arıza gerçekleşmişse, kablo bağlantılarında bir kopma yaşanmışssa, dört yollu vana ya da bobini bozulmuşsa klimanız ısıtma ya da soğutma görevlerinden birini ya da her ikisini yerine getirmeyecektir.

Klima Kumandası Çalışmıyor

Klimalarla ilgili en sık karşılaşılabilen problemlerden biri de kumandalarla alakalıdır. Kumandayla ilgili problemin nedenini araştırmadan önce kumandaların pillerini kontrol edin ve eski piller kullanıyorsa yenileriyle değiştirin.
Kumandanın pillerinin dolu olduğundan eminseniz klima çevresinde ya da kumandanın yakınlarında sensoru engelleyebilecek bir etken olup olmadığını gözden geçirin. Neon ışık, güçlü floresan ampuller gibi kuvvetli ışıklar elektrik dalgalarını kesiyor ve kumandanın işlemesine engel oluyor olabilir.

Klimadan Koku Geliyor

Klimanızın bakımını düzenli olarak yaptırmıyorsanız karşılaşmanız oldukça muhtemel bir problemdir. Bulunduğunuz odayı havalandırdıktan sonra cihazınızı birkaç saat fan modunda çalıştırın. Koku gitmediyse giderlerin ve filtrelerin temiz olduğundan emin olun.

Klima mı Kombi mi? Farkları Nelerdir? Hangisini Seçmeliyim?

Klima ve kombilerin kendilerine has özellikleri, avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Kombiler ve klimalar seçim yapılırken, cihazın nerede kullanılacağı (eviniz mi, iş yeriniz mi?), hangi amaçla kullanılacağı (ısıtma mı, soğutma mı, ikisi mi?) gibi etkenler özellikle düşünülmelidir. Kombiler hakkında merak ettiklerinizi cevaplandırdığımız yazımızı, şu bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz -> https://efekombi.net/istanbul-kombi-firmasi

İstanbul Klima Teknik Servis Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Cihazınızı emanet edeceğiniz klima teknik servisini seçerken eğitimli, uzman teknisyenler tarafından klimanın bakım ve onarımının gerçekleştirildiğinden emin olmanız gerekmektedir.
Efe Kombi olarak İstanbul’un en çok tercih edilen klima teknik servis firmalarından biriyiz ve bize gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz.

Klima Satın Almak İstiyorum. Nereden Almalıyım? – İstanbul Klima Firması

Sıfır klima satın alırken Arçelik, Daikin, Mitsubishi gibi kalitesi kanıtlanmış şirketleri tercih etmeninizi öneririz. Arçelik’in websitesinden klima çeşitlerini inceleyebilir, kredi kartınızla online olarak satın alabilirsiniz: -> https://www.arcelik.com.tr/klima

Sık Sorulan Sorular – İstanbul Klima Firması

Her türlü sorunuza yanıt vermek için uzman teknisyenlerimiz haftanın her günü telefonlarınızı bekliyor. Size bir telefon kadar yakınız ve klimanızda yaşadığınız problemleri çözmeye hazırız. Siz bize ulaşmadan en çok sorulan birkaç soruya şimdiden yanıt verdik.

Klima Temizliği Neden Önemli

Bakımın bir parçası olan klima temizleme işlemi hijyen ve dezenfeksiyon açısından oldukça önemlidir. Düzenli bir şekilde klimanın temizletilmesi cihazınızın daha temiz bir hava üflemesini sağlayacağı gibi meydana gelebilecek rahatsız edici kokuların da önüne geçer.

Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Klimanın bakımını ihmal etmek hem sizin hem de cihazınızın sağlığı için birçok riske davetiye çıkarmak anlamına gelir. Bu bakımların yaptırılmaması durumunda üflenen kirli hava nedeniyle çeşitli enfeksiyon hastalıklarına yakalanabileceğiniz gibi, ürününüz de birçok arızaya karşı savunmasız kalır.

Klima Tamiri İçin Neden İstanbul Klima Teknik Servis Firmasına Güvenmeliyim?

Efe Kombi olarak uzman teknisyenlerimizle uzun yıllardır İstanbullu müşterilerimize hizmet vermekteyiz. İstanbul klima teknik servis hizmetinde önde gelen güvenilir firmalardan biriyiz. Ekonomik ücretlerle sorunsuz ve eksiksiz bir hizmet sunmaktayız.

İstanbul Klima Firması Olarak Garanti Veriyor musunuz?

Elbette verdiğimiz hizmetlere garanti sunmaktayız. Bizimle iletişime geçerek garanti kapsamları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
Klimayla ilgili diğer soru ve sorunlarınızla ilgili 7 gün 24 saat bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

BİZ SİZİ ARAYALIM

Ekibimizin sizi aramasını istiyorsanız aşağıdaki kutucuğa isminizi, soyisminizi ve telefon numaranızı giriniz.

Related Posts

Leave A Comment

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN